Blog

Taşımacılık ev, ofis, kurumsal olarak birçok alanda yapılabildiği gibi tekstil ürünlerinin de taşımacılığı yapılır.
Tekstil sektörü ekonomik kalkınmada ülkeler için oldukça önemlidir. Modada mevsimsel değişiklikler, tercih farklılıkları ve rekabetten dolayı tekstil firmaları tedarikçisi oldukları yurtiçi veya yurtdışı firmalarına ürünlerinin teslimini sağlayacak lojistik şirketleri ararlar. Tekstil ürünleri hazırlanırken çok büyük emek ve özenle hazırlanır ve ürünlerin kalitesine üretim süreci kadar lojistik süreci de etki eder. Doğal olarak taşıma işleminin de üretim sürecindeki gibi özen ve dikkatle yapılması istenir.
 
Tekstil ürünlerinin taşınması için daha çok karayolu, denizyolu taşımacılığı tercih edilir. Ulaştırmada acil bir durum söz konusu ise havayolu kullanılabilir. Tekstil ürünleri taşınırken rulo, koli, askılı taşıma tipleri seçilebilir.
 
Askılı Tekstil Taşımacılığı
Askılı sistem ile taşımalar özel donanımlı araçlar ile yapılır. Bu araçlar içerisinde ürünler tekstil depolarındaki askılı halleriyle taşınır. Askılı kolileme sistemleri de mevcuttur. Bu seçenek sayesinde ürünler özellikle ütüsü bozulmadan, lekelenmeye, tozlanmaya mahal vermeden, hijyenik koşullarda ve dış etkenlerden korunarak alıcıya teslim edilir. Ürünün kalitesinde hiçbir eksilme olmadan teslim edilir.
 
Askılı taşıma sisteminde dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?
* Lojistik firması ürünlerin güneş ışığıyla temasından kaçınmalıdır.
 
* Tekstil ürünlerinin ışıkla teması ve 15-20 C◦ üzerindeki sıcaklıklarda taşınması ürünlerin deformasyonuna neden olabilir. Bu koşulları sağlayacak araçlar kullanılmalıdır
 
* Askılı taşıma araçlarının içi ve askıları paslanmaz çelikten olmalıdır. Ürünler taşınmadan önce araç içinin temiz ve kuru olmasına dikkat edilmelidir.
 
* Lojistik firması askılı ürünlerin araçlara yüklenmesinden alıcıya teslim edilmesine kadar ki süreçte oluşabilecek sorunlara karşı ürünleri sigorta ile koruma altına almalıdır.
 

Daha Fazlasına Göz Atın

 • Taşımacılıkta Araç Kapasitesine Göre Yükler

  Uluslararası ticarette bir yerden başka bir yere ulaştırılmak amacı ile gemiye alınan eşyanın bütünü ve taşıyıcı tarafından, bu işlem karşılığında talep edilen ücret anlamına gelir.
 • Taşıma Şekilleri

  Teslim şeklinin özellikleri : Satıcı malları işletmesinde daha önce belirlenen tarihte alıcının emrine hazır tutarak alıcıya bildirir.
 • Uluslararası Nakliyat Firmaları

  Özdemir Uluslararası Nakliyat, uluslararası taşımacılık alanında geniş kapsamlı hizmetler vermektedir.
 • Uluslararası Nakliyat Fiyatları

  Özdemir Uluslararası Nakliyat en avantajlı Uluslararası Nakliyat Fiyatları ile taşımalarınızı sigortalı gerçekleştirmektedir.
 • Antakya'dan Dünya'ya Transport

  Kaliteli tesislerimiz ve teknolojik yatırımlarımızla performansa duyarlı hizmetleri izleyebilen ve sunabilen; Özdemir Uluslararası Nakliyat.
 • Hatay Karayolu Taşımacılığı

  Karayolu taşımacılığı denildiğinde akla ilk gelen ve en geniş yapıda tir filosuna sahip olan Özdemir Transport'tur.